Shure SRH440

Slúchadlá pre nedoslýchavých
Slúchadlá s MP3
Slúchadlá s rádiom

• , zakúpené v MUZIKER.sk

Už dávnejšie som si u Vás zakúpil slúchadlá SHURE 440. Nakoľko som bol s nimi veľmi spokojný, ale z dôvodu poškodenia klientom v štúdiu som ich nemohol používať. Poškodené slúchadlá som reklamoval, bohužiaľ mi reklamácia nebola uznaná.
    Napriek tomu, som sa rozhodol , že sa opäť vrátiť k tej istej značke a slúchadla som zakúpil v množestve 2 kusy. Slúchadlá sú kvalitné a za veľmi dobrú cenu.

• vyborna kvalita zvuku
    • vhodne na pocuvanie doma alebo v studiu
    • velke a pomerne tazke sluchadla
    • nevhodne na nosenie von

Kupoval som ich na zaklade recenzii. Som velmi spokojny s kvalitou zvuku. Cena je asi primerana, pretoze rozne lacnejsie sluchadla, ktore som mal predtym, sa s tymito co do kvality zvuku nedaju porovnat. Pocuvam vsetko na priamo z mojho systemu s vypnutimi korekciami. Celkom dobre izoluju od okoliteho prostredia. Nevyhodou sluchadiel je ze su vecsie a tazsie vhodne na pocuvanie doma nie na nosenie von. Skoda ze dotyk kabla alebo sluchadiel sa rusivo prenasa do vnutra. Pri dlhsom noseni sa potia v nich usi. Paci sa mi odpojitelny kabel a dlzka 3m no vhodnejsi by bol pre mna plochy kabel ako kruteny.
    Celkovo som s nimi spokojny. Islo mi hlavne o kvalitu zvuku a vyvazeny prenos v celom frekvencnom pasme, aby som pocul vsetko co v nahravke je bez skresleni.

• , zakúpené v MUZIKER.sk

• Velmi dobrý zvuk, skvelý výber za rozumnú cenu.

Konštrukcia
štúdiové
Slúchadlá pre nedoslýchavých
Slúchadlá s MP3
Slúchadlá s rádiom

slúchadlá cez hlavu • frekvencia 10 Hz až 22 kHz • citlivosť 105 dB • impedancia 44 ohm • 3,5 mm jack, pozlátený • 3 m odpojiteľný kábel • 40 mm dynamické neodymové meniče • skladacia konštrukcia

2zákazníci neodporúčajú produkt

• referenčný zvuk
    • kvalitné prevedenie
    • odolná konštrukcia
    • vymeniteľný kábel
    • ergonómia
    • krátky kábel - je možne dokúpiť dlhší
    • vyššia hmotnosť - dané kvalitou konštrukciou

Vyborne sluchadla.
    V danej cene mozno najdete zvukovo o nieco lepsie /AKG,AT.../
    ale odolnost konstrukcie a ergonomiu maju Shure neprekonatelne. Uzatvorena konstrukcia moze niekomu prekazat. Ocenil by som keby balenie obsahovalo este
    jeden kabel, bez vinutia no naopak dlhsi.
    Pri kupe si ich porovnajte napr s AKG, AT alebo Sennheiser,
    ak vam budu Shure zvukovo vyhovovat tak ich berte.

• Vyrovnaný zvuk pre monitory.
    • Ťažké.
    • Po určitom čase (v mojom prípade 1 mesiac) sa rozhýbali a rozkývali.
    • Labilné.
    • Nepohodlné.

Tieto slúchadlá som si vybral ako vhodné monitory na robenie s DAW softvérom. Samozrejme som ešte nevedel o ich vysokej nepohodlnosti, ktorú vymeníte za ich dosť slušný zvuk, resp. výkon.
    Vrcholom mojej skúsenosti bolo nalomenie sa ľavej strany range shiftera - nastavanie dĺžky na hlavu.
    Zhrnutím odporúčam človeku, ktorý by ich používal max. 2 hodiny denne.
    Neodporúčam na viacúčelové využitie.

• vyborna kvalita zvuku
    • vhodne na pocuvanie doma alebo v studiu
    • velke a pomerne tazke sluchadla
    • nevhodne na nosenie von

• pevná a ľahká konštrukcia
    • dobrá ergonómia
    • pohodlné nosenie (s velúrovými vankúšikmi)
    • výrazné a precízne stredy (niekedy až príliš)
    • vhodné na nahrávanie do štúdia (napr. vokálov)
    • odpojiteľný kábel
    • skladacia konštrukcia
    • koženkové vrecko na slúchadlá
    • potlačené basy (oproti stredom)
    • potlačené výšky (oproti stredom)
    • nie veľmi vhodné na posluch hudby (jedine úpravou s ekvalizérom)
    • na môj vkus príliš "ukričaný" prejav

Tieto slúchadlá nemám, ale mi boli požičané na porovnávku k mojim ostatným slúchadlám, ktoré vlastním. Sú to klasické "plasťáky" s koženkou, ale dizajnovo určite nijako neurazia a po ergonomickej stránke sú na tom veľmi dobre. Pekne sedia, sú ľahké, nič netlačí a ak vám vadí koženka, odporúčam zohnať velúrové vankúšiky, ktoré sú vhodnejšie na dlhodobejší posluch. Čo sa týka zvukovej stránky, veľmi nechápem ostatné nadšené recenzie, pravdepodobne užívatelia nemali možnosť porovnať s inými slúchadlami, inak si to neviem vysvetliť...na určitý druh hudby, kde sú žiadané stredy, možno (so zavretými očami a škrípajúcimi zubami) budú možno vhodné, ale skôr by som ich doporučil na nahrávanie ako na posluch, resp. je nutné upraviť ich prejav ekvalizérom. Za príplatok navyše sa určite viac oplatia Audio-Technica ATH-M40x, ktoré sú na posluch oveľa vhodnejšie a hrajú minimálne o triedu lepšie.

• Ak sa pohrate s equalizerom, podla mna kvalitny "club sound" (aj dnb..)
    • Prvy den, hraju skvele. Mozno trochu tlacia.

Nie som profi audofil,
    ale pocuvam takmer vsetko, od eterickych vysok az po masiv club music. Podla mna skvele sluchatka. Pouzivam AIMP2.

• , zakúpené v MUZIKER.sk

• Velmi dobrý zvuk, skvelý výber za rozumnú cenu.
  • , zakúpené v MUZIKER.sk

• kvalitny a relativne hlasny zvuk
    • pohodlne nosenie, ani po celom dni nebolia usi
    • pomerne dobre prenosne vdaka sklapatelnemu dizajnu
    • kabel je az zbytocne dlhy a tazky

velmi dobry pomer cena/vykon

• , zakúpené v MUZIKER.sk

• Čistota zvuku, 3m vymenitelný kabel.

Čistota zvuku, odporučal mi znamy.