Sennheiser HD 650

370 €
Doprava zdarma, Na sklade
Doporučená ponuka L-E.SK

Na sklade • 1 variantZdarma92 % • 20 296 recenziíShop roka 2022 - FinalistaĎalšie informácie
Na sklade • 1 variant2,9 €100 % • 47 recenziíĎalšie informácie
Na sklade • 1 variantZdarma95 % • 989 recenziíĎalšie informácie
Na sklade • 1 variantZdarma93 % • 850 recenziíĎalšie informácie
Na sklade • 1 variant1,29 €88 % • 4 190 recenziíĎalšie informácie
Na sklade • 1 variant3,49 €90 % • 416 recenziíĎalšie informácie
Na sklade • 1 variant2,4 €97 % • 31 663 recenziíShop roka 2022 - VíťazĎalšie informácie
Na sklade • 1 variant2,2 €91 % • 186 838 recenziíShop roka 2022 - FinalistaĎalšie informácie
Na sklade • 1 variant2,4 €95 % • 84 298 recenziíUdržateľný e-shopĎalšie informácie
Info v obchode3 €94 % • 619 recenziíĎalšie informácie

Slúchadlá pre nedoslýchavých
Slúchadlá s MP3
Slúchadlá s rádiom

• , zakúpené v Alza.sk

Legendárne slúchadla, vždy keď sa k ním vrátim, tak som prekvapený ako dobre znejú.

• vysokokvalitný zvuk

Hi-Fi
Slúchadlá pre nedoslýchavých
Slúchadlá s MP3
Slúchadlá s rádiom

slúchadlá cez hlavu • frekvencia 10 až 39 500 Hz • citlivosť 103 dB • impedancia 300 ohmov • otvorená konštrukcia • dynamický zvuk • odpojiteľný 3 m kábel • redukcia 6,3/3,5 mm v balení • nízka tolerancia odchýlky • systém magnetov eliminujúce skreslenie • ľahké hliníkové cievky

Zákazníci najčastejšie zmieňujú

• bola aj dobrá cena

• Vyborne podanie zvuku
      • Silny prítlak na uši, možno časom sa to zníži

Výborné študiove sluchadla, vysoká cena zodpovedá kvalite

• Pozrite sa, kde môžete produkt kúpiť:

Dost velke.

• , zakúpené v MelodyShop

Cena, pomer, výkon v zhode s očakávaniami. Balenie obsahuje redukciu kábla. Sluchátka doprajú ušiam kvalitnú reprodukciu. Na vylepšenie zážitku potrebujete výkonné zariadenie, na doladzovanie doporučujem zvukový ekvalizér.

• , zakúpené v L-E.SK

• Sennheiser HD650
      • Kvalita
      • Potrebujú dobrý zosilňovač

Za tie peniaze nezozeniete asi lepšie Hi-Fi slúchadlá. Neutrálne, plné detailov a s výborným priestorom. Treba k nim len kvalitný slúchadlový zosilňovač, aby ukázali čo je v nich.

• Vynikajuci zvuk
      • Prislusenstvo

V original baleni su len sluchadla, kabel a redukcia. Ziadne puzdro (osobne mi nechyba), ziaden nahradny kabel pripadne nausniky.
      Kedze ma specialne koncovky, tak negativum je cena nahradneho kabla.
      Materialove prevedenie za mna tiez neposobi moc doveryhodne z hladiska spolahlivosti. Asi len cak ukaze vydrz.
      Co sa tyka vsak zvuku tak su vynikajuce. Zvukovo cloveka pohltia, vyvazenost prejavu cloveka "nekope" do usi. Aj pri menej kvalitnych zdrojoch zvuku, ako obycajny ntb, pocut veci, ktore clovek s menej kvalitnymi sluchadlami nepocul.

• , zakúpené v Techhouse

• Kábel
      • Balenie
      • Horná časť polstrovania
      • Naušníky

Skvelé slúchadlá, takmer dokonalý produkt. Polstrovanie na headbande je podľa mna slabé, má to 12mm na výšku a 20mm na šírku, ak by to malo očosi viac tak by bola váha lepšie rozložená. Nieje to vyslovene chyba, slúchadlá sú pohodlné ale myslím že takto by to bolo lepšie. Ak by tam bolo 25mm šírka a 15mm výška toho vankúšika tak by to bolo dokonalé.
      Naušníky sa mi spočiatku zdali dosť tvrdé, je tam obyčajná pena ale nakoniec je to len vec zvyku, sú pohodlné a navyše ten velúr je kvalitnejší ako to čo som doteraz mal v rukách. Nechytá sa nato až tak prach a skrátka je to príjemnejší velúr ako od konkurencie, možno to ani velúr nieje, fakt neviem vyzerá to ako velúr ale kto vie čo to vlastne je :D
      Cena 320€ je pomerne vysoká ale myslím že stojí zato, tá kvalita tam rozhodne je a slúchadlá vydržia snáď večnosť. To je asi všetko čo sa nevýhod týka.

Výhodou je balenie ktore sa dá využiť na skladovanie na stole, vyzerá veľmi pekne. Kábel je zatiaľ najlepší aký som k slúchadlám mal, je takmer dokonalý. Klasická guma, potiahnutá takým matným povrchom/zdrsnením. Ideálna hrúbka, skvelo sa stým manipuluje a zároveň to pôsobí veľmi kvalitne. Hmožnosť je fajn, takmer necítiť že mám niečo na hlave. Kvalita spracovania je taktiež na vysokej urovni, všetko dokonale lícuje a do detailu je všetko odpracované. Sennheiser sa stým neserie, proste aj to čo nieje vedieť aj to vyzerá pekne upravené. Konštrukcia má svoje nedostatky ale viac menej vpohode. Možno ten hlavový most by mohol byť širší a uchytenie mušle trocha masívnejšie. Sú použité dosť kvalitné materiály, je to síce len plast ale aj tak kvalitný plast. Vonkajšia mriežka je kovová a taktiež vnutorná konštrukčná časť headbandu je kov. Dizajnovo veľmi pekný kus, oproti tej ohave HD600 je to nádhera. Jednoduchosť a precíznosť to je SENNHEISER! :)

Zvukovo sú slúchadlá veľmi dobré ak by som to mal hodnotiť podľa toho čo som doteraz počul tak im dám 9,4/10
      Mal som predtým HIFIMAN HE400i tzv. čínsky šmejd s dobrým zvukom, tým by som dal hodnotenie zvuku 9,6/10. Zvukovo boli tie planarne sluchadlá natom lepšie čo sa týka soundstage, tam skrátka bol ten zvuk taký priestorovejší, malo to akokeby vačší dynamický rozsah ako to čo dokáže "zobraziť" HD650. Basy/stredy/výšky na rovnakej úrovni, samozrejme hrajú inak, každé sluchadlá hraju trocha inak a to je aj prípad HD650, ten zvuk je v porovnaní s hifimanom tmavší/temnejší ale nieje to až tak razantná zmena. Spočiatku je ten zvuk taký až príliš temný a zahuhlaný, basy akokeby zachádzali vyššie a zkreslovali ostatné frekvencie cez stredy až k vokálom. Tento problém sa vyriešil ked sa slúchadlá rozohrali takže po kupe nevešajte hlavu a nechajte ich hrať niekde v skrini cez noc, takto to opakovať aspon niekoľko dní a slúchadlá sa postupom toho času rozohrajú. Neviem či stačí aj nižšia hlasitosť, ja som to na telefone dal na plno nakoľko telefon ani na 100% nedokaže vybudiť nejake extremny výkon pre taketo vysokoohmove sluchadla. Odporúčam teda aspon 60hodín, niekde som čítal že treba aj 2x toľko. Ja som momentalne na cca 65hodinách prehravania a zvuk sa krásne vyčistil, tie basy su už tam kde majú byť, všetko detailne a ten zvuk je fakt fenomenálny. Možno sa mi to len zdá ale tuším že sa aj zvýšila hlasitosť a teda náročnosť na prehratie na telefone je teraz nižšia. Pušťal som tam na noc špecálny album "V.A - SoundVision & HDtracks Present" a spočiatku som vobec nepočul že hrajú ale posledné dni to už bolo počuť čiže neviem bud sa mi to len zdá alebo naozaj trocha klesla naročnosť na vybudenie.

Odporúčam taktiež nechať hrať tie sluchadlá na krabici, nie širšej ako 14-15cm, takto sa sluchadlá roztiahnu do požadovaneho rozmeru/tlaku. Mne spočiatku trocha vadil ten prítlak ale teraz už je to vpohode.

Ak to zhrniem tak slúchadlá veľmi dobré, hlavne ten zvuk a taktiež skvelá pohodlnosť a kvalita vyhotovenia ktorá zaručí že sa len tak nezničia a teda ich možem používať aj dlhé roky.

• , zakúpené v MUZIKER.sk

• Špičkový zvuk pre posluch hudby - verné basové plochy / ale aj stredné a výškové pásmo / do vás plynú tak prirodzeným spôsobom, že zážitok z hudby je veľmi hlboký.

• Nádherne príjemná tonalita v celom spektre, takmer neutrálne, jemne teplý nádych (viac než HD600)
      • Veľmi prirodzene znejúce stredy
      • Basy sú výraznejšie než u HD600, viac impaktné a znejú tak ťažšie.
      • Výborná transparentnosť - obrovský posun od HD558/598
      • Žánrová univerzálnosť - vhodné na väčšinu žánrov okrem klasiky, na to si kúpte HD600. Najkrajšie na nich znie rock.
      • Soundstage nie je o moc lepší oproti HD558/598, no lokalizácia je presnejšia.
      • Výšky ani náhodou nie sú nepríjemne ostré
      • Skvelý komfort
      • Ľahko vymenitelný kábel, náušníky aj most, celkovo sa dajú jednoducho komplet rozobrať
      • Sadnú si snáď s každým zosilňovačom
      • (to berte z rezervou, relatívne k HD700/800) Znejú trošku ťažkopádne, pomaly, vleklo ... To počuť hlavne vo málo vzdušných výškach a v nie úplne perfektných detailoch. U HD600 je toto menej výrazné.

± Konštrukcia je výrazne lepšia než u HD558 a HD598, no stále prevládajú plasty

Zosilňovač je absolútne nutný, ako minimum by som bral Schiit Magni 2 Über. A podobne slušný DAC