Sennheiser HD 600

Na sklade • 1 variantZdarma95 % • 989 recenziíĎalšie informácie
Na sklade • 1 variantZdarma93 % • 850 recenziíĎalšie informácie
Na sklade • Viac variantov2,4 €91 % • 186 838 recenziíĎalšie informácie
Info v obchode3 €94 % • 619 recenziíĎalšie informácie
Na sklade • 1 variant2,4 €97 % • 31 663 recenziíShop roka 2022 - VíťazĎalšie informácie
Na sklade • 1 variantZdarma100 % • 159 recenziíĎalšie informácie
Na sklade • 1 variant3,5 €3 neoverené recenzieĎalšie informácie
Na sklade • 1 variant2,4 €95 % • 84 298 recenziíUdržateľný e-shopĎalšie informácie
Na sklade • 1 variant2,39 €95 % • 763 recenziíĎalšie informácie

Slúchadlá pre nedoslýchavých
Slúchadlá s MP3
Slúchadlá s rádiom

• , zakúpené v Techhouse

• cena - mal som už hromadu slúchadiel a HD600 má výbornú cenovku zato čo ponúka. Pre mnoho ľudí je HD600 endgame a tento 20 rokov predávaný model tu nie je len tak pre srandu. Sú to proste slúchadlá ktoré zahrajú všetko, za dobrú cenu a vydržia roky. Všetko čo sa tam dá opotrebiť je nahraditeľné buď originálnymi dielami alebo napríklad amazon/ebay/aliexpress má čo ponúknuť tiež.
    • zvuk - čo k tomu dodať, je to fenomenálny zvuk. Každému sedí iný prejav ale HD600 mne osobne neskutočne dobre sadli. Nemám rád prebasovanosť a HD600 skutočne ponúka vyvážený a neutrálny zvuk. Mnoho ľudí by povedalo že majú slabé basy. Takto to ale správne má hrať a samozrejme je nutnosť prehrávať z poriadneho zdroja. Integrovaná zvukovka z toho určite nevytiahne takmer nič. Chce to ideálne externý DAC/AMP. Dosť sa tieto slúchadlá porovnávajú s HD650. Vraj je tam malý rozdiel že sú HD650 basovejšie/tmavšie. Podľa mňa je rozdiel dosť zásadný a HD650 u mňa neuspeli. Hifiman HE400i a Sundara sú tiež porovnávané a mal som možnosť ich poriadne otestovať. HE400i ponúkne lepší soundstage ale ak to porovnám s HD600 tak vyhráva Sennheiser. Soundstage nie je všetko. Druhé menované Sundara sú veľmi zvukovo podobné HD600vkám. Musím priznať že Sundara má zvukovo mierne navrch. Dokáže to prehrať s väčšou presnosťou, lepší soundstage a celkovo ak zhodnotím zvuk tak Sundara je mierne lepšia. Prečo som aj tak pre seba zvolil HD600? Pretože zvuk je síce najpodstatnejší ale zase ak ostatné nevýhody v prípade Sundara dosť zasahujú do celku ako takého tak som nemohol inak. Spomínane slúchadla od hifimanu sú extrémne ťažké, nepohodlné a na počúvanie hudby v trocha dlhšom časovom úseku to úplne kazí pôžitok z hudby. Každé pohnutie hlavou cítiť pretože je to kolos s váhou takmer 400g. Hifimany sú nemotorné a veľké. Ich ďalšia nevýhoda je životnosť. Vyzerajú kvalitne na prvý pohľad a aj v rukách pôsobia výborne. Lenže už po nejakom čase je zrejmé že je to inak. Most sa začne droliť, pady na mušliach sa začnú trhať a ani kábel nemajú nijak zvlášť kvalitný. Môj kus mal prelomený kábel z výroby. Takže už po krátkej dobe nutnosť investovať ďalšie peniaze do výmeny týchto dielov ale čo s tou váhou 400g? Nič sa tam nedá robiť a preto u mňa hifiman nemá miesto.
    • vyhotovenie - HD600 sú síce prevažne z plastu ale aj tak je to kvalita. Môžem sa spoľahnúť na životnosť a primeranú odolnosť domácemu využitiu.
    • pohodlnosť - ultra ľahké a pohodlné slúchadlá! Keď ich už mám dlhšie nasadené na hlave tak normálne treba dávať pozor aby som od PC stola nevstal aj so slúchadlami pretože sú tak pohodlné že je ľahké na nich zabudnúť. Keďže mám aj repro tak je to pochopiteľné ale ukazuje to ako pohodlné HD600vky sú.
    • Kábel je pomerne fajn kvalita. Tenký a krásne flexibilný. V základe ale 3m dĺžka čo je pre mňa zbytočnosť navyše. DAC/AMP mám priamo na stole a teda stačí 1,2m. Kábel je v základe 3,5mm jack a má adapter na 6,3mm s upevnením cez závit. Je to výborné riešenie čo sa týka spoľahlivosti. Zacvakávacie sú menej dobré. Mne vadí hlavne tá dĺžka a ako nevýhodu by sa dalo brať aj proprietárny konektor ktorý ponúka len Sennheiser. Je to síce pevné a odolné ale v roku 2023 by som viac prijal 3,5mm jack do oboch mušlí. Odporúčam kábel ktorý sa predáva na nemeckom amazone. Poštovne je relatívne lacné a vyšlo to na 23€
    • Dĺžka pribaleného kábla 3m a proprietárny konektor...

Rozhodne odporúčam a kto si chce ušetriť čas a nervy tak nekupujte si hifiman. Nechcem krivdiť a drahšie modely budú zrejme kvalitné v každom ohľade ale tie vypísané vyššie u mňa pohoreli. Mal som ich možnosť používať a ľutujem že som hneď na začiatku nekúpil HD600. Spomedzi drahších Sennheiser slúchadiel ako sú HD650 a HD660 je to podľa mňa horší zvuk. HD600 je síce základný model a trocha lacnejší ale zároveň paradoxne pre mňa znejú najlepšie. Nemal som možnosť vypočuť si HD800 resp. HD800S. Zrejme je to jediný kus slúchadiel spomedzi drahších ktoré by som vôbec zvažoval.

• , zakúpené v MUZIKER.sk

Proprietálny kábel ktorého životnosť je otázna

• zvuk
    • kvalita
    • konštrukcia
    • váha
    • pohodlie
    • kábel

Fenomenálne slúchadlá. Nevýhody sfúknem veľmi rýchlo pretože jediná nevýhoda je kábel. Pôsobí dosť lacno, je to dvojžilový mäkší kábel ktorý má na konci rovný 3,5mm jack so závitom na adaptér s 6,3mm čo je super. Opačné konce do mušlí je ale vec iná. Tam je ten proprietárny 2pin ktorý nikto nemá rád a Sennheiser ho tam aj tak dá do novej verzie HD600viek. Ešte dodám že po vybalení slúchadiel kábel vyslovene smrdí :D

Slúchadlá majú 250g(bez kábla) čo je super. Dizajnovo viac sedia do aktuálnej doby. Predošlá verzia už bola príliš retro. Kvalita je pomerne dobrá ale na tú cenu to mohlo byť aj lepšie. Konštrukčne veľmi dobré. Slúchadlá majú dosť silný prítlak zo strán, pre mňa ideálne. Je to oveľa silnejší prítlak ako napríklad HD650(old) alebo HE400i(new). Most má pomerne málo peny zo spodnej strany ale zrejme to bude stačiť. Náušníky sú z peny, v tejto cene nechápem prečo tam nedajú pamäťovú penu. Sú ale pohodlné aj s touto obyčajnou penou a velúr sa mi zdá byť lepší ako u HD650(old).

Zvuk je veľmi dobrý. Samozrejme záleží čo komu vyhovuje. Neviem aký rozdiel je medzi HD600(old) a HD600(new) nakoľko som ich nemal v priamom porovnaní. Zrejme tam ale bude minimálny až žiadny rozdiel. Oproti HD650 sú z môjho pohľadu lepšie tieto HD600. Dá sa povedať že aj lepšie oproti HE400i aj keď beriem slúchadlá ako celok pretože HE400i majú síce skvelý zvuk ale čo z toho keď je to činka o váhe 370g. Sennheisery sú oproti nim maličké a ľahučké. Hifimany sú doslova tank váhou aj mohutnosťou.

Zvuk má svetlý prejav. Basy tak akurát, stredy neskutočné, výšky fajn. Čo je hlavné tak basy nezasahujú do stredov ako v prípade HD650. Tam mi to neskutočne vadí v niektorých pesničkách. HD600 produkuje basy ktoré ostanú presne tam kde majú svoje miesto. Napríklad také AKG K712PRO to riešia tiež výborne nakoľko tiež basy nezasahujú do stredov. Tie AKGčka tie basy ale nemajú :D
    Zvuk je krásne detailný a presný. Soundstage je ale o dosť slabší ako u HE400i. Zvuk je ako keby bližšie u týchto HD600 ako u HE400i kde sa zvuk tiahne z diaľky aj z blízka, je to také priestorové čo u HD600 nie je. Zvuk je takpovediac viac v centre diania. Povedal by som že je to ale aj výhoda a netreba sa hnať až príliš za dobrým priestorovým zvukom. Pretože to čo HD600 stráca na tom priestore zase dopĺňa v kvalite detailov a presnosti každého zvuku.

Ak to zhrniem tak výborné slúchadlá. Je fajn ak sa vymení kábel. Zvukovo to určite nesadne každému. Dnes je v móde hlavne silný bass čo tieto a vlastne aj mnoho ďalších podobných slúchadiel nemajú.

260 g
Hi-Fi
Slúchadlá pre nedoslýchavých
Slúchadlá s MP3
Slúchadlá s rádiom

slúchadlá cez hlavu • moderný dizajn • otvorená konštrukcia • čistý zvuk • neodymové meniče • odpojiteľný kábel • ľahké hliníkové cievky pre skvelú dynamickú odozvu • prirodzený, priestorový a presný zvuk • redukcia na jack 6,3 mm stereo v balení

Do týždňa • 1 variant2,2 €91 % • 186 838 recenziíĎalšie informácie

• , zakúpené v Techhouse

• Dĺžka pribaleného kábla 3m a proprietárny konektor...

• , zakúpené v MUZIKER.sk

Proprietálny kábel ktorého životnosť je otázna

• zvuk
    • kvalita
    • konštrukcia
    • váha
    • pohodlie
    • kábel

• Pozrite sa, kde môžete produkt kúpiť:

Do týždňa • 1 variant2,2 €91 % • 186 838 recenziíĎalšie informácie
    • Neutrální zvuk, který dodá vokálům intimní hlas
    • Detaily
    • Časem příjemné
    • Dostatečně velké "plechy" pro uši prům. velikosti
    • Náušniky se velmi rychle opotřebávají
    • Náhradní části jsou příšerně předražené
    • Kabel je moc dlouhý a neodpovídá kvalitě její ceny
    • Protože se sluchátka soustřeďují spíše na intimitu vokálů, tak je soundstage velmi malý

Zesilovač bude nutný.

• , zakúpené v HiFisluchadla.sk

• kultový model

Výborná sluchátka, velká spokojenost. Vysoká impedance si žádá zesilovač.

• Nádherne príjemná tonalita v celom spektre, takmer neutrálne, veľmi jemný teplý nádych
    • Veľmi prirodzene znejúce stredy
    • Neutrálne basy, menej výrazné než u HD650, ale sú presnejšie.
    • Výborná transparentnosť - obrovský posun od HD558/598
    • Žánrová univerzálnosť - vhodné úplne na všetko
    • Soundstage nie je o moc lepší oproti HD558/598, no lokalizácia je presnejšia
    • Výšky ani náhodou nie sú nepríjemne ostré
    • Skvelý komfort
    • Ľahko vymenitelný kábel, náušníky aj most, celkovo sa dajú jednoducho komplet rozobrať
    • Sadnú si snáď s každým zosilňovačom
    • (to berte z rezervou, relatívne k HD700/800) Znejú trošku ťažkopádne, pomaly, vleklo ... To počuť hlavne vo málo vzdušných výškach a v nie úplne perfektných detailoch.

± Konštrukcia je výrazne lepšia než u HD558 a HD598, no stále prevládajú plasty

Zosilňovač je absolútne nutný, ako minimum by som bral Schiit Magni 2 Über. A podobne slušný DAC

• Zvuk (100% neutrální)
    • Otevřenost
    • Komfort
    • Vzhled
    • Hrají dobře i bez zesilovače (ale nedoporučuji to)
    • Konektory kabelů, které končí v mušlích, nejsou nijak zesíleny, takže opatrně!

Předchozí sluchátka : Fatal1ty, HD 439
    Preferovaná hudba: moderní klasika (soundtracky) , indie/normální rock, folk

Únik zvuku je je menší, než jsem čekal.

Solidní konstrukce, hlavový most je ve skutečnosti kovový.
    Někteří říkají, že ten plastikový vzorek je ošklivý, ale když mám HD 600 doma na stole, tak se mi líbí. Na živo to vypadá báječně.
    Zpočátku měly velký stisk, ale po pár dnech se to spravilo, sluchátka se přispůsobila mojí hlavě.

Co se týče zvuku, jsou velmi neutrální, a pokud nevíte, jak něco takového zní, pravděpodobně Vám zezačátku příjde, že nemají žádný bas. (to proto, že drtivá většina moderních sluchátek mají uměle zesílené basy)

VELICE dobré výšky, zkoušel jsem 20kHz tón a málem mi to urvalo hlavu, (moje staré hd 439 uměly pouze do 17kHz a to tak-tak)

Mám naposloucháno již cca 15 hodin, a neměnil bych ani za zlaté prase. Lidi píšou, že jsou to sluchátka na klasiku, s čímž nesouhlasím. Klasika, a obecně živá hudba zní skvěle, ale podle mě se tyto sluchtka hodí k čemukoliv, i k elektronice, která díky dynamickému zvuku zní úžasně. Filmy a hry samozřejmost.

Těch 8 500,- se mi zdá přiměřených, ale doporučuju dokoupit AMP/DAC, jinak jsou basy a středy málo dynamické, a jakoby utlumené.

• Nádherný zvuk, mírně zbarvený "do tepla".
    • Velká pohodlnost, dlouhý kabel, redukce na silnější jack součástí balení.
    • Hezký design.
    • Vysoká citlivost.
    • Zvuk není zcela vyvážený po celém spektru, basy mírně dominují zvuku.

Doporučuji všem, kdo chtějí kvalitní hudbu.