Sennheiser CX 300 II Precision

• skvelá výpredajová cena
    • možnosť voľby ušníc podľa veľkosti, 3 veľkosti v balení
    • L-kový spevnený konektor
    • nie je možnosť regulácie hlasitosti priamo na sluchátkach

Slúchadlá som si vybral na základe veľmi dobrých recenzií, no nakoniec som bol sklamaný. Kupoval som ich ako náhradu k mojim doterajším slúchadlám k mp3 prehrávaču (obyčajné slúchadlá priložené od výrobcu), no čo sa týka kvality zvuku, nepočul som žiadny rozdiel. Výhodou bolo lepšie odizolovanie hluku (ruchy ulice ale stále zostávajú počuteľné, auto by vás kvôli nim zraziť nemalo), obrovskou nevýhodou je ale prenos aj toho najmenšieho šuchnutia kábla o oblečenie priamo do ucha. Toto bolo pre mňa tak rušivé, že som slúchadlá nakoniec vrátil.

• zvuk
    • tlmenie okolitého hluku
    • Tenké motajúce sa kablíky

Po vyššej rade som nedopatrením a zlým objednaním prešiel na nižšiu radu a zatiaľ nemôžem povedať krivé slovo. Snáď s výnimkou tých tenučkých káblikov, ktoré sa domotajú kedy sa len dá, ale s tým dokážem existovať.

Konštrukcia
Slúchadlá s ovládaním hlasitosti
Slúchadlá pre iPhone
Účel
k mobilným telefónom

Slúchadlá CX 300 II Precision sú veľmi obľúbené pre výrazné zvýšenie kvality posluchu po pripojení ku všektým predávaným prehrávačom. Tieto veľmi príjemné slúchadlá hrajú priamo do zvukovodu a majú úplne nový tvar pre pevné uchytenie prstami. Tento tvar uľahčuje nielen manipuláciu, ale i pohodlné nastavenie optimálneho nasmerovania v uchu. Mimoriadnou výhodou je vysoká úroveň pasívneho utlmenia okolitého hluku a súčasne poskytovanie mimoriadne silných a dynamických basov z týchto veľmi ľahkých miniatúrnych slúchadiel. Sú veľmi vhodné na prevádzku nielen v mestskom hluku, ale taktiež v dopravných prostriedkoch, vo vlaku, v autobuse, kde eliminuje nielem hluk motora ale i vozovky.

Zákazníci najčastejšie zmieňujú

• zvuk (22)
  • cena (10)
  • basy (9)
  • kvalita (7)
  • izolácia hluku z okolia (7)
  • kábel (5)

• nie je možnosť regulácie hlasitosti priamo na sluchátkach

• kvalitný zvuk
    • dobré odhlučnenie
    • kvalitný materiál káblov

Slúchadiel som vystriedal už niekoľko aj rôzne značky, ale tieto sa mi zdajú zatiaľ najlepšie. Štuple majú ideálnu veľkosť a v uchu držia dobre, to síce začne po čase trochu bolieť, ale to by ste ich museli mať v ušiach niekoľko hodín. Výborne odhlučňujú okolie, takže hudbu si môžete vychutnávať bez vonkajších vzruchov. Ponúkajú pomerne kvalitný zvuk, pri danej cenovej relácii je to určite jedna z najlepších možností. Káble sú z kvalitného materiálu ktorý zabezpečí ich dlhú životnosť a na to že ich nosím stočené sa ani veľmi nezamotávajú. Oceňujem pribalené puzdro ktoré je užitočné a slúchadlá mám stále v ňom. Jednoznačne odporúčam.

• zvuk
    • tlmenie okolitého hluku
    • Tenké motajúce sa kablíky

• - kvalitna znacka
    • - vyborne sedia v usiach
    • - 3 rozne velkosti stuplov
    • - dobry zvuk aj basy
    • - pekne spracovane prakticke puzdierko
    • - pozlateny konektor
    • - dobre tesnia okolity hluk
    • - na moj vkus za stuple vysoka cena
    • - otrasny obycajny kabel
    • - kabel od praveho sluchatka je dlhsi co mne osobne nevyhovuje
    • - 3,5mm Jack ohnuty v tvare L co mne osobne nevyhovuje
    • - nema mikrofon

Sluchatka su vpohode ale ten lacny kabel ma velmi sklamal. Je tenucky, casto sa guzli a bojim sa aby sa mi neprelamal. Navyse pravy kabel je dlhsi nez lavy co mne nevyhovuje ale nevadi. Uvidime ako dlho mi vydrzia no preistotu blocek odlozim. Niesom ziadny drzgros ale za take klasicke stuple ktorych cena je od 8 eur sa mi zda dat 30-40 eur proste vela, no aj tak som ich kupil pretoze mi boli odporucane ako najlepsie stuple v pomere cena/vykon. Hraju dobre, niesu vobec prebasovane ako niekto pise ale zaroven tam basy pocut su. Podla mna maju zvuk vyborny. Skoda ze nemaju mikrofon, niekedy sa fakt zijde. Pekne prakticke puzdierko na magnet potesilo.

//editnem tento prispevok ak sa mi pokazia.

• kvalitný výrobok

• pomerne kvalitný zvuk
    • do istej miery aj detailný
    • výrazné a dobre odhadnuté stredné tóny
    • nevyvážený zvuk
    • prepálené výšky
    • nevýrazné nízke tóny, málo šťavnaté,
    • asymetrická dĺžka káblov (niekomu vyhovuje)

Úprimne, bol som trochu sklamaný. Neviem, možno som audiofil ale za tú cenu a za to, aké majú meno...som očakával viac. Hlavne pri nejakej gitarovke je basa a basový bubon stratený kdesi úplne vzadu, pri rape/elektre ešte ok. Výšky sú pri nízkej hlasitosti ok ale chcete počuť basy tak pridáte hlasitosť a pri vyššej hlasitosti sú výšky až obťažujúce a zlievajú sa. Dá sa to čiastočne vyriešiť úpravou equalizéra ale to už nieje známka kvalitného audia. Myslím že do ich cenovky by sa dalo nájsť niečo lepšie. Osobne by som si ich znova už nekúpil. Kvalitatívne spracovanie neviem objektívne zhodnotiť, nakoľko ich mám iba týždeň. Pred tým som mal CX215 štupľové a pred koncom záruky mi prestala hrať jedna strana. Tak dúfam že tu to bude lepšie.

• , zakúpené v InterStore.sk

trvanlivost, este keby to malo odmontovatelnu klipsu na pripinanie k odevu

• , zakúpené v Agem Computers s.r.o.

• Velmi kvalitny zvuk
    • Viacero velkosti gumiciek, takze padnu do ucha kazdemu
    • Izolacia okoliteho zvuku
    • Kupil som ich aj priatelke a teraz si ich mylime :)

Tieto sluchatka su uz tak trosku legendy, Sennheiser ich ma uz na trhu velmi dlho a ja som rad, ze ich stale vyraba, pretoze za tuto cenu som nenasiel nikde lepsie sluchatka. Maju pekne basy, pre niekoho mozno trosku prebasovanejsie, ale mne sa prave takyto zvuk paci.
    Casto ich mam v praci zalozene len tak bez toho, aby som pocuval nejaku hudbu, pretoze skvele izololuju okolite zvuky a lepsie sa mi sustredi.
    Prve mi vydrzali asi 3 roky, potom sa mi poskodil kabel pri jacku a tak som si kupil znovu tie iste :)
    Mam aj ine sluchatka - Sony MDR-1R, ktore su neporovnatelne drahsie a tieto stupliky sa im nielenze vyrovnaju, oni ich prekonavaju... Samozrejme, kvalita zvuku je subjektivna vec a kazdemu moze vyhovovat nieco ine, ale s tymito sluchatkami urcite nesliapnete vedla.

• Dobry zvuk, pohodlne, dobra cena
    • Kabliky sa mi po troch rokoch prelamali v jacku. Pouzival som ich ale dost intenzivne. Skoda, kupim si ich ale opat

Dobra kupa