RHA MA750

3,5 mm Jack
Typ slúchadiel
uzavreté

RHA MA750

Vrcholný model štuplových slúchadiel značky RHA. Telo slúchadiel, ktoré je vyrobené z nerezovej ocele využíva špeciálne tvarovanie aerophonic™ pre prirodzenejšiu akustiku. Model je osadený najvyššou špecifikáciou meničov RHA 560.1 a jeho ergonomicky navrhnuté ušká uľahčujú nosenie kábla cez ucho.

Detaily, ktoré sme ocenili pri každom počúvaní:   neutrálny a veľmi prirodzený zvuk meničov RHA 560.1 množstvo detailov, skrotené basové pásmo a nadpriemerná šírka scény vyztužené ušká pre nosenie káblu za uchom kvalitný Jack konektor z nerezovej ocele primeraná zvuková izolácia pre bežné nosenie na ulici aj pri cestovaní silikonové a penové nádstavce v niekoľkých veľkostiach bezchybné spracovanie, z ktorého je cítiť skutočnú istotu

Víťazne naprieč všetkými žánrami

Úplne nové meniče RHA 560.1 vynikajú práve tým, ako samozrejmá je v ich podaní reprodukcia všetkých detailov a ako plný je ich zvuk vzhľadom k veľkosti slúchadiel. Celkovo veľmi dobre vyvážený zvuk skvelo padne každému žánru a jeho počúvanie neunaví ani po niekoľkých hodinách.

Od trumpety k slúchadlám

Slúchadlá značky RHA vsádzajú na špeciálne tvarované zvukové komory vychádzajúce z tradičného tvaru trumpety. Systém má názov aerophonic™ a výsledkom jeho pôsobenia je sofistikovanejšie smerovanie zvuku od meničov k Vášmu uchu bez neprirodzenej kompresie zvukových vĺn vo zvukovode. Vaša obľúbená hudba bude preto znieť jemnejšie a bližšie k originálnemu zvuku skutočných hudobných nástrojov.

Špecifikácie

Hmotnosť 35 g

Kábel 1,35 m s dvojitou izoláciou a OFC meď

Jack 3,5 mm lomený pozlátený

Příslušenstvo

Náhradné nadstavce (S x2 / M x2 / L x2), dvojitá lamela (S x1 / M x1), 2 páry nádstavcov z pamäťovej peny, kovový držiak nádstavcov, prémiové púzdro, spona na kábel

Róbustné špunty s príjemným zvukom

• , zakúpené v MUZIKER.sk

spokojnosť

• - výborný pomer cena-výkon (mám ich za 88 Eur)
    • - kvalitné spracovanie – kovová konštrukcia, konektor chránený strunou, kovom chránené spoje, pevný pogumovaný kábel
    • - predpripravené zatočenie kábla na slúchadle, aby kábel nekládol odpor a aby ste ho nemuseli natvrdo ohýbať
    • - nie som slúchadlový recenzent, tak toto je skôr asi okopírované čo som čítal v mnohých recenziách napr. na Amazon.com a môžem s tým súhlasiť. Veľmi čistý, detailny zvuk, dostatočné basy, pekné stredy. Hlasy dostatočne odlíšené.
    • - veľký výber silikónových a penových náušníkov
    • - sú trošku ťažšie kvôli kovu a pogumovanému káblu
    • - na začiatku som mal trošku problém s výmenou náušnikov. Ťažšie sa tam nasadzujú. To je ale len detail.
    • - tvar slúchadiel môže byť veľké plus, ale aj mínus ak Vám nesadnú alebo si nenájdete správny náušník

Používam ich s prehrávačom Cowon iAudio 7 čo je podľa mňa výborný prehrávač. Skúšal som viacero slúchadiel. Od tých, čo pridávajú napr. k Samsung telefonom, potom veľkým slúchadlám Sony MDR-V55 (cca 50 Eur) až k mojim vrcholným a najdrahším Sennheiserom IE 60 (asi 110 Eur). Pri tých mi prestalo hrať asi 3x slúchadlo a tak som ich vrátil. Tie mali asi najlepší zvuk čo som zatiaľ v slúchadlách mal. V porovnaní s týmito sú z môjho pohľadu Senny zvukom veľmi podobné. Senny mi prišli, že prehrajú ešte viac detailov z hudby, ktoré pri obyčajných, lacnejších slúchadlách bežne nepočujete. Celkovo som tam mal taký väčší WAW efekt pri prvom počúvaní. Tak si to pamätám. To však môže byť ale skreslené časom, lebo som ich počúval naposledy asi pred rokom ale aj tým, že to boli moje 1. kvalitnejšie slúchadlá. Pred tým som mával iba také do 20 Eur.

RHA sú výborné slúchadlá a ozaj hrajú lepšie po tom, čo ich trochu rozohráte ako priamo po vybratí z krabice. Úplne zásadné pri nich je správny výber náušníkov. To je rozhodujúci faktor medzi tým, či budú pre Vás úplne zlé, alebo perfektné. Jednoducho musia dobre priliehať. Nie len kvôli dobrým basom a celkovému zvuku, ale aj tlmiacemu efektu ktorý je podľa mňa dostatočný a porovnateľný s inými InEar slúchadlami. Donútili ma prekopať svoju hudobnú databázu a povyhadzovať horší Bitrate ako 320 kbps alebo FLAC. Počúvam na nich žánre od Jazzu, Hip-Hop, Rap, až po tvrdší Rock ale aj klasiku. Podľa mňa zvládajú všetko výborne. Napr. pri výberovke Dire Straits som si to vyslovene užíval.

• -skutocne skvely zvuk
    • -celkove prevedenie