AKG K 701

3,5 mm Jack
Typ slúchadiel
otvorené

• veľmi presný, jasný, analytický a priestorový zvuk
    • neodnímateľný, dlhý a ohybný kábel s koncovkou 6,3 mm (na 3,5 mm je adaptér)
    • pekné a kvalitné vyhotovenie, nevŕzgajú
    • dobre sedia na hlave, veľké náušníky
    • nízka hmotnosť
    • podstavec na odloženie slúchadiel
    • pekné balenie
    • hlavový most je z veľmi tvrdej kože a trochu tlačí na temeno hlavy

• V danej cene sú pre mňa favoritom

Toto sú už moje druhé takéto slúchadlá, kúpil som si ich z dôvodu, lebo som spokojný s ich zvukovou charakteristikou. Molitan náušníc ale dosť "hreje" dochádza k poteniu uší, a tým pádom k ich postupnému zanášaniu. Časom z toho vzniká estetická degradácia. Náhradné náušníky sú predražené. Ja náušnice prekrývam dodatočným návlekom, práve kvôli eliminácii toho potenia sa. Výrobca by mal ponúknuť aj verziu s tzv. studeným molitanom., čo by redukovalo potenie. Prívodný kábel by mal byť pri balení točený do čo najväčšieho kruhu, lebo sa balí do veľmi malej "osmičky", a tuho previazanej, takže pri rozbalení ostáva v kábli veľmi dlho pamäťový efekt a rozvinutý kábel nie je rovný ale kľukatý a má tendenciu sa zmrštovať, takže voľne položený kábel nie je príkladne rovný ale „kľukatica“ čo kazí celkovú estetiku. Pamäťový efekt kábla dosť dlho pretrváva. Ja po kúpe kábel narovnám a kus našpanujem aby sa ten efekt vytratil rýchlejšie. Pozor, opatrne, aby sa nepoškodil spoj do slúchadla, dá sa španovanie fixovať napr. aj štipcami. Ergonómia nosenia, to je kapitola sama o sebe, niekomu vyhovuje, niekto kto má iné proporcie hlavy môže byť nosenie nepríjemným kompromisom, pred kúpou by teda mal vyskúšať, či mu sedia. Ja osobne ich používam sklopené o 90 stupňov, teda most sa mi dostáva z vrchu hlavy na zátylie, čo mi viac vyhovuje, mám pri posluchu uvoľnenejší pocit, t.j. slúchadlá si menej „uvedomujem“., a viac sa viem sústrediť na posluch, čo ale pripúšťam, že je každého individuálna záležitosť.

• krásny čistý zvuk
    • komfort pri nosení
    • kvalita spracovania
    • pomer cena / vykon
    • pre niekoho možno málo basov (záleží od štýlu hudby, mne charakter týchto slúchadiel plne vyhovuje)
    • otvorená konštrukcia má za následok že hudbu ktorú počúvate počuje aj vaše okolie (aj pri nižších úrovniach hlasitosti) a naopak vy počujete okolitý hluk - vec konštrukcie, nevnímam ako negatívum
    • náročné na zdroj zvuku (kvalita nahrávky, kvalita zosilňovača - vyššia impedancia slúchadiel)

- úplná spokojnosť s týmito slúchadlami
    - treba si postrážiť vlastnosti uvedené v "nevýhodách"
    - vhodné pre počúvanie akustickej hudby ale aj na rock metal a pod.
    - kto vyhľadáva basovejší prejav nech sa poobzerá po niečom inom

Konektor
3,5 mm Jack
Typ slúchadiel
otvorené

Referenčné otvorené dynamické slúchadlá od AKG. Či preferujete holistický prístup alebo počúvate analyticky, K701 zmení Vaše vnímanie na číre potešenie z neskresleného zvuku. AKG je prvý výrobca na svete, ktorý použil revolučný systém cievok s plochými vodičmi a to konkrétne v K701. Výsledkom je nádherný zvuk prenášaný s dokonalo presnosoťu.

Slúchadlá sú vybavené revolučným systémom cievok s plochými vodičmi; patentovanou AKG Varimotion vysoko presnou dvojvrstvovou membránou; automaticky prispôsobiteľným polstrovaním mosta z pravej kože pre pohodlné nosenie; Bi-wiring, Komfortné, špeciálne formovaná "3D forma" vypchávka.

Dodávané so štýlovou odkladacou kolískou. Individuálne testované a číslované.

Vzhľadom na rôzne diskusie na internete ohľadne bubliniek na meniči je nižšie uvedené stanovisko výrobcu AKG. Každopádne platí, že v súčasnosti dostupné modely už tento kozmetický "problém" nemajú.

Záruka orginality - Slúchadlá AKG sú od autorizovaného distribútora pre SR. Spolu so zásielkou dostávate už potvrdený záručný list.

Stanovisko výrobcu AKG k drobným „poškodeniam“ meničov pri slúchadlách K701:

Výskyt malých bublín na membránach je nám dobre známy a nemá absolútne žiadny vplyv na kvalitu zvuku. Pretože ide o kozmetickú záležitosť,  ktorú vnímali naši zákazníci negatívne, tak sme prijali ešte v decembri 2010 opatrenia, ktoré do budúcnosti  vylúčili tvorbu týchto nerovnosti na membránach, aby sme nevyvolávali u užívateľov dojem, že ide o falošný alebo poškodený výrobok.

VÝROBCA AKG

Dlžka kábla (m): 3.0

Pozlátené konektory: áno

Základný konektor: 6.3 mm

Konvertibilný konektor (adaptér): 6.3->3.5 mm adaptér

Ovládanie na kábli (in line): - (-) znamená, že údaj nie je relevantný (?) znamená, že údaj nie je k dispozícii

Do mesiaca • 1 variant94 % • 101 recenziíĎalšie informácie

• veľmi presný, jasný, analytický a priestorový zvuk
    • neodnímateľný, dlhý a ohybný kábel s koncovkou 6,3 mm (na 3,5 mm je adaptér)
    • pekné a kvalitné vyhotovenie, nevŕzgajú
    • dobre sedia na hlave, veľké náušníky
    • nízka hmotnosť
    • podstavec na odloženie slúchadiel
    • pekné balenie
    • hlavový most je z veľmi tvrdej kože a trochu tlačí na temeno hlavy

• V danej cene sú pre mňa favoritom

• , automaticky preložené z Pazaruvaj.com

Perfektný na spracovanie, čistý a veľmi kvalitný zvuk

• Pozrite sa, kde môžete produkt kúpiť:

Do mesiaca • 1 variant94 % • 101 recenziíĎalšie informácie
  • , automaticky preložené z Arukereso.hu
    • Mimoriadne pohodlné a dlhotrvajúce nosenie. Krásne detailný zvuk vo všetkých pásmach.
    • Nie.

Dokonale detailný zvuk.

• , prevzaté z Heureka.cz

V poslední době jsem vyzkoušel řadu sluchátek, od klasických přes hybridy až po elektrostatická. Nakonec jsem si vybral tento model. Dokonale se totiž u něj spojila pohodlnost, cena a především pak kvalita zvuku, která ve spojení s dobrým zesilovačem a kvalitní nahrávkou je skvělá. Vím, že co člověk, to názor. Ovšem řada dnešních modelů upřednostňuje basy a to zrovna není má parketa. Mám rád zvuk v celé šíři pásma a to AKG umí ...

• , prevzaté z Heureka.cz
    • Krásně sedí na hlavě
    • Spokojenost s kvalitou zvuku
    • Délka kabelu neomezuje při pohybu

Moje první studiová sluchátka - a díky nim se mi otevřely úplně nové poslechové možnosti, o kterých jsem díky dosavadním jednoduchým sluchátkům nevěděl- tóny ve skladbách, které jsem dosud neslyšel, apod. Vlastní nahrávací prostředí si teprve stavím, tak jsem zvědavý, jak budu spokojen tam. Zatím ale rozhodně doporučuji!

• , automaticky preložené z Arukereso.hu
      • Detailný zvuk, obrovská, široká zvuková scéna.
      • Neodporúča sa pre tých, ktorí uprednostňujú nízke tóny. Vyžaduje si serióznejší slúchadlový zosilňovač. Čas na zabehnutie je relatívne dlhý, oplatí sa použiť zabehávacie CD.

Používam ho na počúvanie symfonickej hudby a zatiaľ funguje perfektne.

• Krásne a hodnotne pôsobiace slúchadlá
      • Komfortné slúchadlá s presným zvukom, ktorý je na spodnom okraji spektra - basoch na drvivej väčšine pripájaných zariadení nepostačujúci

Po dvoch rokoch používania som ich predal.

• krásny čistý zvuk
      • komfort pri nosení
      • kvalita spracovania
      • pomer cena / vykon

- úplná spokojnosť s týmito slúchadlami
      - treba si postrážiť vlastnosti uvedené v "nevýhodách"
      - vhodné pre počúvanie akustickej hudby ale aj na rock metal a pod.
      - kto vyhľadáva basovejší prejav nech sa poobzerá po niečom inom

• , automaticky preložené z Arukereso.hu
      • Vynikajúci pomer ceny a kvality
      • Nízke frekvencie by mohli byť o niečo silnejšie.

Tieto slúchadlá som mal už predtým, poznal som ich.